Wybieram się ze znajomymi do Rawdy pod koniec września, jakiej pogody w tym terminie możemy się spodziewać?

Koniec września w Bułgarii jest już „po sezonie” i nie należy spodziewać się wysokich temperatur czy też pełnego i całodniowego nasłonecznienia – jak to ma miejsca w trakcie pełnego sezonu (Czyli czerwiec,lipiec i sierpień). W zeszłym roku wrzesień przez ok 14dni był pochmurny i deszczowy (ale pozostały czas był ciepły i słoneczny). Jak będzie w tym roku – trudno powiedzieć. Na pewno woda w morzu będzie ciepła. Ogólna temperatura powietrza także jest wyższa od tej w Polsce. W razie niepogody – proszę zabrać długie spodnie i coś na długi rękaw – po 1 sztuce, więcej nie ma potrzeby.

Pomimo tego co napisałem wyżej – może być tak, że będzie bardzo ciepło czas. Znajomy Bułgar już tydzień temu stwierdził:lato się skończyło i rzeczywiście dla Bułgarów to już koniec „ciepłego” lata (Wg nich).

Czy znajdę w Rawdzie Kościół Katolicki? Jeśli nie to gdzie najbliżej tej miejscowości można szukać?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Najbliższy kościół katolicki znajduje się w miejscowości Burgas – z Ravdy jeżdżą tam autobusy – należy wysiąść w centrum (na dworcu autobusowym). Więcej informacji oraz zdjęcia kościoła w Burgas.Mapka z lokalizacją dostępna pod tym linkiem.