Bułgaria jest krajem gdzie – nawet do tej pory – obowiązuje – w szczególności w miejscowościach turystycznych – podwójny cennik, jeden dla Bułgarów drugi dla turystów. Zasada ta obowiązuje głownie w miejscach gdzie nie ma z góry ustalonych cen – podczas wykonywania usług (taxi, przejażdżka karocą itp.), na bazarach, a także w lokalach gastronomicznych ( np. te w centrum Słonecznego Brzegu – nastawione na turystów – mają wyższe ceny niż te w nowej części Nessebaru gdzie ceny są już normalne).
Ceny w sklepach w Słonecznym Brzegu czy też Złotych Piaskach – czyli w nadmorskich kurortach – potrafią przyprawić o zawrót głowy. Warto przeliczać ceny i porównywać je z tymi ze sklepu obok. Czasem mogą się różnić, chociaż kupcy (nie tylko w Bułgarii) lubią się umawiać, co do cen i w najbliższej okolicy wszystkie produkty znajdziemy w tych samych cenach.
Jeżeli chcemy zaoszczędzić warto poszukać większego sklepu z korzystniejszymi cenami – w Słonecznym Brzegu i okolicach do takiego sklepu można zaliczyć Mladost (młodość). Jest to dobrze zaopatrzony market z częścią spożywczą oraz z częścią z kosmetykami, ubraniami, artykułami papierniczymi. Jest także sieć marketów Zora – bardziej dostępna, niestety wiele droższa.
Sklepowe ceny w Bułgarii są podobne do tych polskich, mogą się okresowo różnić gdyż pamiętajmy, że bułgarska waluta jest sztywno powiązana z Euro, a Polska złotówka już nie.