witam:)
wybieram się w tym roku z mężem i dwójką dzieci (3l i 6l) do Bułgarii – Pomorie.
czy to dobry pomysł na wakacje z dziećmi? czy Pomorie to atrakcyjna miejscowość dla rodziny?
Ile pieniędzy potrzebujemy na dwa tyg? tak orientacyjnie (słyszałam ze tam juz nie jest tak tanio jak kiedyś)?
Jak najtaniej dojechać? samolot w lipcu wyniesie nas ok 4 tys – to dużo!
dziękuje i pozdrawiam :)

Witam serdecznie,

moim zdaniem dobrze Państwo wybraliście - Pomorie (W przeciwieńśtwie do Słonecznego Brzegu, Rawdy i Sveti Vlasu) jest zdecydowanie spokojniejsze i co za tym idzie bardziej przyjazne prawdziwemu wypoczynkowi. W kurorcie (SB) jest masa imprez oczywiście mocno zakrapianych alkoholem co powoduje że jest głośno całe dnie i noce. Drugi plus

Pomorie to ceny – o wiele niższe niż w Słonecznym – przez to będziecie tam mogli spotkać sporo rodzin bułgarskich, którzy nie jeżdżą do kurortu ze względu właśnie na ceny.
Ilość gotówki – zależy od Państwa – nie wiem jakie macie potrzeby. Generalnie ceny są podobne do tych w Polsce przy czym stołowanie się w restauracjach jest relatywnie tańsze do cen polskich.Także proszę sobie wyliczyć kwotę i dodatkowe wziąć karty do bankomatu, ewentualnie euro (zawsze się może przydać).

Jeżeli chodzi o dojazd na miejsce to najtańsza opcja to dojazd własnym autem – ale znowu poświęcacie Państwo swój czas (min 24h w jedną stronę) – koszt to paliwo (ok 1800km np z Krakowa) plus winietki. Wiem, że samolot jest drogi ale wygodny. Można tez jechać autokarem ale ta podróż jest jeszcze dłuższa. Jeżeli z dziećmi to polecam samolot lub własne auto. Więcej na ten temat tutaj. Pozdrawiam

Hej. 30 lipca lecimy z żoną do SB do Villa Tedi, na północy SB. Czy mógłbym się dowiedzieć, czy w pobliżu są jakieś godne polecenia restauracje. Czy może lepiej iść do Sw. Włas? Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem wybredny, ale lubię smakować (eksperymentować) lokalne potrawy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Krzysiek

Witam,

w Sveti Vlas polecam restaurację Rusina (tutaj mapka Sveti Vlas wraz z ważniejszymi lokalizacjami), w samym Słonecznym Brzegu dobrym miejscem jest Djanny (chociaż czasami trzeba poczekać – ale proszę się nie zniechęcać kolejką idzie szybko a „naganiacze” kontrolują wszystko i dbają żeby nikt nie poszedł) – knajpa znajduje się praktycznie vis-a-vis głównego deptaka (u? ;) ) – trzeba przejśc przez ulicę na drugą stronę (w przeciwną do morza), przejść wzdłuż straganików i po lewej będzie Djanny.

Druga godna polecenia mehana to Irys znajdujący się także w centrum Słonecznego Brzegu – zaraz obok głównego dworca autobusowego – należy iść główną drogą w stronę Nesebyru (od deptaka jest to odległość 1 przystanku autobusowego) – i po prawej będzie właśnie dworzec, należy wejść w głąb uliczki i po prawej będzie Irys. Dobre ceny, super obsługa – polecam czuszki (nadziewane papryczki), sałatkę żytwarską i opiekany ser w boczku a do picia ajran lub Zagorkę. Jedzenie w Bułgarii jest pyszne więc proponuję kosztować wszystkiego jak się da!

Ciekawostką jest tez grill bar z polskojęzycznym kelnerem Nasko – więcej informacji i mapka pod tym linkiem.Przy okazji wycieczki do Nessebaru proponuję tam zajrzeć np na jajca po panagiursku.

Miłego wypoczynku , pozdrawiam.