Każdy turysta, który przyjeżdża na wymarzony i wyczekany urlop z pewnością chce konkretnie odpocząć, także od poruszania się:) I tutaj właśnie z pomocą przychodzi komunikacja miejska gminy Nessebar.

Dzięki mocno rozbudowanej sieci komunikacyjnej możemy swobodnie podróżować w rejonie gminy Nessebar a także nawet do najbliższego dużego miasta to jest do Burgas. Znajdziemy także połączenie z lotniskiem w Burgas.Miejska sieć jest jednym z najistotniejszych  środków transportu na terenie kurortu.

Najważniejszym autobusem w Słonecznym Brzegu jest autobus linii 1. Kursuje on co około 15 minut i zaczyna swój bieg w centrum starego Nessebaru a kończy w Słonecznym Brzegu mniej więcej na wysokości hotelu Majestic. Biletów nie można kupić w żadnym miejscu poza samym autobusem. W środku zawsze jest konduktor, który podchodzi do każdego nowego klienta i sprzedaje mu odpowiedni bilet, także wchodząc możemy odrazu szukać sobie miejsca – konduktor podąży naszym śladem:). Zamieszczam poglądowy schemat komunikacji miejskiej w rejonie kurortu.

komunikacja-nessebar

komunikacja-nessebar