Witam, wybieram sie z rodzinka do Bułgarii – Obzor hotel Miramar w sierpniu i w zawiązku z tym ma pytania:
1. czy w Obzorze kupię pampersy i sloiczki dla roczniaka?
2. jakie sa prognozy pogody na sierpień – słyszałam i czytałam ze pogoda tegoroczna w Bułgarii jest nieciekawa – czy trzeba zabierac jakieś ciepłe rzeczy?
pozdrawiam
kpjm

Witam serdecznie,
niestety w Obzorze byłem jedynie przejazdem – natomiast jest to miasteczko, gdzie sporą część turystów stanowią właśnie rodziny z dziećmi – więc logicznym jest, że taki asortyment powinien być dostępny (niestety może być drogi). Jeżeli jedziecie Państwo swoim autem – proponuje dla świętego spokoju zabrać zapas z Polski ewentualnie kupić gdzieś po drodze na miejsce (np. w Warnie) ub w trakcie wczasów wybrać się na wycieczkę – już w Słonecznym Brzegu w

markecie Mladost kupicie „słoiczki”.
Jeżeli chodzi o długoterminowe prognozy: zapraszam pod tą prognozę .

Jednocześnie mogę praktycznie zagwarantować bardzo dobrą pogodę – lipiec i sierpień w BG zawsze jest gorący (W tym roku rzeczywiście bywa w kratkę, ale pomimo to woda zawsze ciepła i cieplejsza niż np. w basenach przyhotelowych). Wrzesień bywa kapryśny – w zeszłym roku przez 2 tyg. było zachmurzenie i dość chłodno. Jeżeli chodzi o ubrania to proszę wziąć po bluzie na długi rękaw i długie spodnie (po 1 parze) – a i tak może się zdarzyć, że nie skorzystacie z nich Państwo w ogóle (czego oczywiście szczerze życzę). W razie niepogody (jakiejś takiej strasznej) – zawsze na miejscu coś bedzie można kupić. W zeszłym roku przez 5mcy w BG długie spodnie włożyłem (z powodów temperatur) bodajże 4 razy a i tak się zgrzałem.

Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku.