Spirit of Burgas – jeden z najmłodszych festiwali tego formatu w tym rejonie (z pewnością w tej części Europy). Start festiwalu to rok 2008 – czyli w tym roku mamy już 3 edycję. Impreza zgarnia coraz więcej pochwał i nagród i
Spirit
oczywiście szacunek i liczbę ludzi. Jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla wszystkich fanów dobrego brzmienia – tutaj nie ma popularnej czałgi czy lansowanych mega hitów, któe można spotkać na każdym kroku spacerując po wybrzeżu w popularnych dyskotekach i imprezowniach na terenie kurortu. 

Spirit of Burgas to dobra muzyka,. wspaniali ludzie no i plaża. Kiedy? 13,14 i 15 sierpnia tego roku na głównej plaży w Burgas. Festwial – wzorem innych zagranicznych (W tym polskich) realizacji jest podzielony tak, żeby fan każdego rodzaju muzyki dostał coś dla siebie – stąd mamy spory wybór – od elektroniki aż po ciężkie brzemienia.

Bilety w cenie:
Przedsprzedaż:

Bilety jednodniowe: 50 leva (25 euro)
Karnet – 120 leva (60 euro)
Pole namiotowe – 30 leva (15 euro)
W dniu imprezy:
1 dniowy – 60 leva (30 euro)
Karnet – 140 leva (70 euro)

Jest i możliwość „odrobienia” udziału w imprezie czyli branie udział w organizacji festiwalu – dotyczy zapewne bieżących spraw, porządkowania, pomagania innym i informowania.

Szczegółowego line-upu jeszcze nie ma ale są już potwierdzone pierwsze gwiazdy imprezy:
THE PRODIGY
GORILLAZ SOUND SYSTEM (DVJ)
SERJ TANKIAN
Andy C and MC GQ (Ram Records // UK)
DJ SHADOW
GRANDMASTER FLASH
APOLLO 440
EVERLAST

Pełna informacja na stronie festiwalu http://www.spiritofburgas.com/. Dla będących w tm czasie w rejonie – pozycja obowiązkowa.