Wybieram się w okolice Słonecznego Brzegu. jak wygląda tam wypożyczenie auta
pozdrawiam
k.b.

Wynajem auta – w zależności od jego standardu to koszt ok 25-35 euro za dzień (przy czym ceny mogą się różnić w zależności od salonu jak i miejscowości gdzie wypożycza się auto). Generalnie wszystkie auta mają klimatyzację (ale warto się upewnić, gdyż jazda w Bułgarii w sezonie może być męcząca zw względu na temperatury). Im dłuższy okres wynajęcia auta – tym cena schodzi w dół.
Przy wypożyczaniu auta podpisywana jest umowa – warto znać jeżyk angielski – oraz pobierana jest kaucja w kwocie ok 100 euro (zwracana przy zdawaniu auta jeżeli wszystkie warunki umową są spełnione). Auto jest ubezpieczone i jeżeli coś się stanie z samym samochodem (przestanie jeździć, jakaś awaria) to nie będziecie obciążeni żadnymi kosztami.tablica Jeżeli natomiast uszkodzicie lakier, podwozie, opony – będziecie obciążeni kosztami naprawy. Auto jest oddawane z pełnym bakiem i tak samo należy je odstawić do wypożyczalni. Oczywiście – przy wypełnianiu formalności – należy przedstawić aktualne prawo jazdy. Podczas jazdy polecam zastosować się do paru rzeczy:

  • nie szarżować (mogą być dziury – chociaż drogi są dość dobrej jakości – te główne),
  • zastosować „mocno ograniczone zaufanie” w stosunku do bułgarskich kierowców: niestety lato, młodzi ludzie w dobrych autach i kończy się to czasami niezbyt dobrze
  • auto tankować na firmowych stacjach jak OMV lub Lukoil

W Słonecznym Brzegu jest masa wypożyczalnie więc ze znalezieniem takiej firmy nie będzie najmniejszego problemu.