Witam!
Wybieramy się dosyć sporą grupą do Bułgarii głównie w celu powędrowania po górach i odpoczęcia nad morzem. Ponieważ do Bułgarii lecimy samolotem, nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą butli gazowych i gitary. Stąd moje pytanie – czy będziemy mieć problem z zakupem tych rzeczy w Burgas? Jakich cen możemy się spodziewać? I skoro już pytam, to może jeszcze jedno – jesteśmy ciągle straszeni, że w Bułgarii są olbrzymie problemy z przemieszczaniem się po kraju -czy zatem lepiej wypożyczyć samochód, czy może opowieści są przesadzone i podróżowanie busami, bądź pociągami wygląda całkiem normalnie (jeździliśmy już po Rumunii i Ukrainie i było raczej wesoło niż ciężko i niebezpiecznie) ?

Witam serdecznie,

przy wjeździe do Burgas (po prawej stronie, jadąc od strony lotniska) – jest centrum handlowe i myślę, że tam kupicie butlę z gazem+turystyczny palnik. Jeżeli chodzi o gitarę to ciężko mi powiedzieć, ew. w samym Burgas poszukajcie jakiegoś sklepu muzycznego. Ceny w Bułgarii można porównać do naszych, przy czym alkohol i jedzenie bywa tańsze.

Jeździłem parę razy autobusem na trasie Sofia – Rawda, Sofia – Słoneczny Brzeg i nigdy nie miałem .żadnych problemów. Autobusy nowe, z klimą – ceny też normalne. Lepiej wybrać podróżowanie autobusami niż koleją (sieć autokarowa jest bardziej rozbudowana). Pod tym linkiem jest rozkład linii autobusowych na terenie Bułgarii. Odnośnie auta – musicie to przekalkulować, ale jeżeli jesteście w kilka osób to ja wybrałbym opcję z autem – mniej przygód, ale przemieszczanie się jest łatwiejsze. Auto możecie wypożyczyć od razu na lotnisku (paliwo cenowo jak w Polsce, atuo koniecznie z klimatyzacją). Parę ciekawych miejsc do zwiedzenia w okolicy w tym artykule . Wszelki historie straszące Bułgarią są przesadzone. To jest normalny kraj z cudownymi ludźmi, z pysznym jedzeniem i wspaniałą kulturą. Dobrze wybraliście bo Bułgaria to nie tylko plaża  wybrzeże. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku (jak macie pytanie – piszcie).